Украина, г. Харьков 61166, пр. Науки, 9
Тел. (057) 702-17-31, (057) 702-17-32
e-mail: energostal@energostal.kharkov.ua
www.energostal.kharkov.ua

На ПАТ "Турбоатом" відбувся урочистий пуск нового обладнання

03.11.2015
На ПАТ "Турбоатом" відбувся урочистий пуск нового обладнання

21 жовтня 2015 року на ПАТ "Турбоатом" була введена в експлуатацію модернізована сталеплавильна піч з сучасною системою газоочистки. Це завершальний етап реконструкції ливарного виробництва.

В урочистих заходах з нагоди пуску нового обладнання прийняв участь голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін.

Ознайомившись з роботою підприємства, Ігор Райнін, зазначив, що "Турбоатом" є флагманом українського машинобудування і стратегічним підприємством для економіки всієї країни. "Більше 50-ти електростанцій України укомплектовані турбінами "Турбоатома", ваша продукція поставляється в 45 країн світу, обсяги виплат податків і зборів до бюджетів різних рівнів свідчать про професіоналізм і патріотизм всіх співробітників вашого підприємства. "Турбоатом" - це міць, завод впроваджує нові технології і рухає регіональну економіку вперед і сьогоднішній запуск стальпечі з новою системою газоочистки тому підтвердження. Я передаю слова подяки за вашу працю від імені Президента України Петра Порошенка, він дякує вам за роботу на благо країни".

Віктор Суботін подякував Ігорю Райніну і харківській облдержадміністрації за увагу, підтримку і за високу оцінку праці заводчан. "Хочу запевнити, що харківський "Турбоатом" – це дійсно лідер машинобудування, на який країна може покластися. Сьогодні ми запустили у виробництво сучасну сталеплавильну піч і систему сухої газоочистки. Це масштабний соціально-спрямований екологічний проект. Крім позитивного ефекту для навколишнього середовища регіону, запуск оновленої системи газоочищення на "Турбоатомі" це ще й позитивний приклад для всіх підприємств Харківщини в питаннях соціальної відповідальності бізнесу, в турботі про своїх співробітників і людей, які проживають в м. Харкові".

На завершення урочистої частини відбулося нагородження співробітників заводу. За значний особистий внесок у розвиток галузі машинобудування України, вагомі трудові здобутки, високу професійну майстерність, багаторічну сумлінну працю і з нагоди введення в експлуатацію нового обладнання Почесною грамотою ХОДА нагороджені п'ять працівників, подяку голови ХОДА отримали п'ять турбобудівників.

Будівництво системи газоочистки стало частиною технічного переоснащення сталеливарної дільниці ливарного цеху 50, де планується здійснити комплексний ремонт і модернізацію двох фізично зношених і морально застарілих сталеплавильних печей з системою газовидалення і газоочистки від двох печей і новими трансформаторами.

В даний час модернізована одна з двох печей з новим трансформатором, а також введена в експлуатацію система газоочистки від двох печей. Загальні витрати склали близько 2,5 млн. дол. Завдяки високій продуктивності системи газоочистки забезпечується ефективне уловлювання газів і пилу, що утворюються при виплавці сталі. Пил осідає у фільтрах і видаляється. В результаті, в атмосферу викидаються очищені гази.

Модернізація сталеплавильного виробництва передбачає зростання продуктивності печей приблизно в 1,5 рази, а це в свою чергу, може збільшити шкідливі викиди в атмосферу. Таким чином, при модернізації металургійного виробництва працівникам відповідних служб "Турбоатома" необхідно було враховувати підвищення кількості викидів, екологічні вимоги і зручність експлуатації. "Щоб відповідати всім цим параметрам, нами був обраний новий тип очищення – сухе газоочищення. Ми вирішили зупинитися на рукавних фільтрах, оскільки така система дозволяє знижувати показники викидів пилу до 20 мг/м3 очищуваних газів. Це мінімізує викиди твердих забруднюючих речовин в атмосферу у відповідності з європейськими стандартами. За нашими попередніми вимірами вміст пилу в очищених газах зараз становить близько 8 мг/м3 від однієї печі», повідомив головний інженер ПАТ "Турбоатом" Григорій Іщенко.

Таким чином, обрана система дозволяє не тільки виконувати екологічні вимоги, але і значно скоротити шкідливі викиди в атмосферу. Варто також відзначити, що система такої газоочистки передбачає відведення газів від печі і природне їх охолодження за допомогою зовнішнього повітря.

Раніше для очищення газових викидів на "Турбоатомі" використовувалися технології з застосуванням води. Мокра система газоочистки має ряд недоліків, головний з яких – енерговитратність. Сьогодні установки очищення відхідних газів такого типу є морально застарілими, оскільки вимагають значних витрат електричної і теплової енергії (встановлення мокрої очистки за технічними умовами вимагає розміщення в опалюваному приміщенні) і води.

За словами головного інженера, нове обладнання оснащено енергоефективним двигуном з частотним регулюванням, що дозволяє контролювати кількість відібраних газів. Система очищення газів укомплектована автоматизованою системою управління технологічним процесом (АСУ ТП), яка дозволяє контролювати всі необхідні процеси, а також здійснювати автоматичну і ручну настройку параметрів, у залежності від режимів плавки, типів сталі і ін. Крім цього, система відповідає за видалення пилу, що осів на рукавних фільтрах, за допомогою імпульсного струшування.

Заміна мокрої очистки відхідних газів на суху дозволить не тільки знизити витрати теплової і електроенергії, а також виключити споживання води при експлуатації газоочистки. Це ще й дозволить збільшити ефективність пиловловлення з 91 % до 99,6 %, а кількість, що викидається в атмосферне повітря, пилу знизиться в 4,4 рази – з 31,415 т/рік до 7,113 т/рік.

Проектування, виготовлення і постачання основного і допоміжного обладнання здійснило ДП "УкрНТЦ "Енергосталь". Підприємство також виконало будівельно-монтажні роботи, шефмонтаж, авторський нагляд та пусконалагоджувальні роботи.

"Будівництво газоочисної установки в м. Харкові на ПАТ "Турбоатом" - це унікальна можливість реалізації накопиченого багаторічного досвіду і потенціалу ДП "УкрНТЦ 'Енергосталь". Найкращі, найсучасніші розробки нашого підприємства були втілені у побудованій газоочисній установці, що відповідає високим технічним і екологічним вимогам», – говорить генеральний директор ДП "УкрНТЦ "Енергосталь" Дмитро Сталінський.

Одночасно з будівництвом системи газоочистки у ливарному цеху № 50 введена в експлуатацію нова сталеплавильна піч, призначена для виплавки сталі та чавуну обсягом до 9 т за плавку.

Нове обладнання дозволить стабілізувати хімічний склад виплавленого металу, що значно покращить його якість. Піч повністю автоматизована, оснащена відповідними датчиками, що контролюють режим роботи і новим трансформатором з регулятором потужності і обсягу споживаної енергії.

Система АСУ ТП управляє рухом електродів для забезпечення оптимальних електричних режимів. Нова система також дозволить скоротити час, необхідний для проведення повної плавки.

Перевага нової стальпечи в її екологічності та безпеці. З її введенням збільшиться обсяг і якість виплавленого металу, розшириться номенклатура лиття, а також скоротяться виробничі цикли.

"Модернізована ДП "УкрНТЦ "Енергосталь" електросталеплавильна піч ДС-5МТ відрізняється не тільки значно поліпшеними технічними характеристиками, але і забезпечує належну безпеку для експлуатаційного персоналу, а також зручність в управлінні сталеплавильним процесом на базі сучасної системи АСУ ТП з виводом всієї необхідної інформації на монітор робочого місця сталевара", - говорить Дмитро Сталінський.

"Головне завдання "Турбоатома", як європейського підприємства, полягає у випуску якісної продукції, - підсумував Віктор Суботін. – А оскільки наш завод знаходиться практично в центрі міста, то і екологічність виробництва має бути одним з основних наших завдань".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Ссылка на материал: http://energostal.kharkov.ua/press-center/novosti/1472