Ефективне вирішення питань екології та енергозбереження при реконструкції газовідвідних трактів конвертерів

ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» розробило ефективні рішення питань екології та енергозбереження при реконструкції газовідвідних трактів конвертерів ВАТ «Нижньотагільський металургійний комбінат».
 
З серпня 2006 р ДП «УкрНТЦ  «Енергосталь» бере участь у міжнародному проекті реконструкції киснево-конвертерного цеху (ККЦ) ВАТ «Нижньотагільський металургійний комбінат» спільно з всесвітньо відомою компанією Siemens-VAI на правах спеціального партнера.
 
Центр в рамках комплексного проекту здійснює розробку робочого проекту, конструкторської документації, виготовлення та постачання обладнання, авторський нагляд, монтаж, шеф-монтаж та пусконалагоджувальні роботи з газовідвідного тракту кисневого конвертера ККЦ №1.
 
Реконструкція киснево-конвертерного цеху здійснювалася з метою збільшення виробництва сталі з 3,5 до 4,2 млн.т на рік і передбачала установку нових конвертерів, базисну автоматизацію і реконструкцію морально і фізично застарілого газовідвідного тракту.
 
До нових технічних рішень при реконструкції газовідвідного тракту слід віднести:
 
  • установку нового охолоджувача конвертерних газів;
  • вдосконалену двоступеневу систему очищення газів;
  • установку модернізованого ротора-нагнітача;
  • систему автоматизації газовідвідного тракту, пов'язану з системою автоматизації технологічного процесу виплавки сталі.
 
Нові технічні рішення, пов'язані з оптимізацією конструкції труби Вентурі (розташування форсунок, зменшення кута розкриття дифузора, форма регулювальних стулок), спрямовані на зниження кінцевої запиленості газів при існуючому гідравлічному опорі на апараті. Ефективні технічні рішення по охолоджувачу конвертерних газів і газоочистці дозволили забезпечити ефективне відведення, дожигання, охолодження і очищення газу до 80 мг/м3.
 
Вперше в практиці розробки і впровадження автоматизованих систем управління технологічним процесом (АСУ ТП) газовідвідного тракту конвертерів в ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» (раніше – УкрДНТЦ «Енергосталь») створена і використана для відпрацювання програмного та алгоритмічного забезпечення АСУ ТП математична модель процесів, що відбуваються в газовідвідному тракті.
 
Особливу цінність модель має для аналізу позаштатних і аварійних ситуацій, які на реальному об'єкті перевірити і відпрацювати неможливо або дуже складно. Використання моделі дозволяє скоротити терміни пусконалагоджувальних робіт на об'єкті.
 
Реконструкція сталеплавильних агрегатів дозволила на 15% збільшити інтенсивність продувки стали киснем і на 17% підвищити продуктивність конвертера.
Фотозвіт