ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» розроблена методика прогнозування зміни хімічного складу оборотної води при інтенсифікації виплавки сталі в конвертерах

30.06.2017

        Для забезпечення інтенсифікації виплавки сталі в конвертерах при веденні плавок з різними співвідношеннями шихтових матеріалів (лом, чавун, металоохолоджувачі) фахівцями ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» (в ході виконання науково-дослідної роботи) були проведені випробування обладнання газовідвідних трактів конвертерів № 1, 2 КЦ ПрАТ «МК «Азовсталь».

        Одним з основних ускладнень в експлуатації газоочисток конвертерів є утворення карбонатних відкладень в апаратах газоочистки, особливо в трубах Вентурі.

        Результати виконаної роботи показали, яким чином можна прогнозувати зміну хімічного складу води оборотного циклу газоочисток конвертерів при збільшенні кількості плавок і до яких наслідків може привести інтенсифікація виробництва.

        Визначено причини та механізм утворення карбонатних відкладень. З 2016 р. показник DFI вище, ніж в 2012 р., що свідчить про більш високу інтенсивність карбонатних відкладень в апаратах газоочисток.

        Підтверджено залежність збільшення лужності в оборотній воді від збільшення кількості вапна, що завантажується, і, відповідно, зростання інтенсивності карбонатних відкладень при збільшенні кількості плавок. Це вимогає додаткових заходів щодо стабілізаційної обробки води з метою запобігання відкладень.

        Фахівцями ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» була розроблена методика прогнозування зміни хімічного складу оборотної води при інтенсифікації виплавки сталі в конвертерах. Зазначена методика може бути використана і на інших підприємствах при прогнозуванні наслідків, які можуть мати місце без реконструкції оборотних циклів ККЦ.