Генеральний директор ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» Сталінський Д.В. взяв участь у Х міжнародному форумі «Інновації. інвестиції. Харківські ініціативи!»

01.10.2018
Генеральний директор ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» Сталінський Д.В. взяв участь у Х міжнародному форумі «Інновації. інвестиції. Харківські ініціативи!»

29 вересня в Харкові відбувся Х Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

Харківський форум є найбільшим східним економічним форумом, який проводиться щорічно. В цьому році на форум приїхало близько 600 учасників, представники іноземних делегацій з 35 країн світу та 18 надзвичайних та повноважних послів.

Відкрив пленарне засідання Х Міжнародного економічного форуму у Харкові Президент України Петро Порошенко.

У своєму виступі глава держави відзначив, що Харків - це серце української промисловості, а харківський форум є, можливо, найбільшим та найкращим форумом в Україні: «Принаймні, Харків точно бореться за це почесне звання».

Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, виступаючи на форумі, зазначив, що харківський форум зарекомендував себе як добра платформа для налагодження контактів та співпраці для українського бізнесу та іноземних інвесторів, адже Харків - це місто, де народжується нова українська економіка, це місто інновацій та модернізації промисловості.

В роботі Х Міжнародного економічного форуму взяв участь та виступив із доповіддю генеральний директор Державного підприємства «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь» Дмитро Сталінський.

У своєму виступі Д.Сталінський акцентував увагу учасників форуму на шляхи вирішення актуальних сьогодні проблем - підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного машинобудування та забезпечення випуску високотехнологічної машинобудівної продукції в цілому. Одним із шляхів вирішення цих проблем є створення сучасних у технологічному плані, екологічних, енергоефективних міні-металургійних підприємств, що використовують металевий лом як головний сировинний компонент. Такі підприємства необхідно поетапно створювати в регіонах інтенсивного металоспоживання - там, де сконцентровано і буде розвиватися машинобудування. До таких регіонів в Україні, в першу чергу, належить Харківська область.

Багаторічний досвід досліджень і розробок харківських вчених, інженерів та виробничників, в тому числі фахівців ДП «УкрНТЦ «Енергосталь», свідчить про готовність до повномасштабної реалізації запропонованого проекту «під ключ».

В рамках Х Міжнародного економічного форуму було проведено 2 пленарних засідання і 3 панельні дискусії: «Інтеграційна модель розвитку економіки: міжгалузеві ефекти інвестування та кооперації», «Децентралізація та місцевий розвиток: нові можливості для бізнесу», «Креативна економіка: від нової освіти до нових індустрій».

Всього, за інформацією голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної, на нинішньому форумі укладено угод майже на 6 млрд грн та досягнуто домовленостей щодо інвестиційних намірів на близько 250 млн дол. США, підписано 2 меморандуми про співпрацю.