ДП «УкрНТЦ «ЕНЕРГОСТАЛЬ» успішно завершило виконання робіт з реконструкції газовідвідних трактів із встановленням нових котлів-охолоджувачів конвертерів №1 та №2 і апаратів газоочищення киснево-конвертерного цеху ПАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТКОМБІНАТ»

14.02.2019

ДП «УкрНТЦ «ЕНЕРГОСТАЛЬ» успішно завершило виконання робіт з реконструкції газовідвідних трактів із встановленням нових котлів-охолоджувачів конвертерів №1 та №2 і апаратів газоочищення киснево-конвертерного цеху ПАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТКОМБІНАТ»

 

У межах договору з ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ПАТ «ДМК», м. Кам'янське, Дніпропетровська область) ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» (Центр) розробило проектну і робочу документацію, виконало постачання обладнання, провело роботи з авторського нагляду і пусконалагоджувальні роботи з виведенням на проектні експлуатаційні показники двох газовідвідних трактів конвертерів №1 і №2 киснево-конвертерного цеху.

У ході реконструкції систем газоочищення конвертерів №1 і №2 та котлів-охолоджувачів Центром були впроваджені унікальні технічні рішення, що дозволило підвищити продуктивність газовідвідних трактів. Нові котли-охолоджувачі, у порівнянні з виведеними з техпроцесу, мають іншу конструкцію, конфігурацію та продуктивність за обсягами відхідних газів, які вони пропускають, а нова система управління конвертерами передбачає автоматичний контроль викидів.

Результатом реконструкції, у ході якої Центром були розроблені та впроваджені сучасні прогресивні рішення, а також проведення пусконалагоджувальних робіт на новому обладнанні із застосуванням системи контролю викидів на основі АСУ ТП, є істотне зменшення запорошення відхідних газів і зниження кількості вибивань при продуванні плавки. Зокрема, перед початком капітального ремонту реальний показник очищення газу за конвертером №2 становив 142 мг/м3. У результаті проведення комплексу робіт досягнуто зниження кількості викидів завислих речовин в атмосферу до нормованого природоохоронним законодавством України рівня – 50 мг/м3. Така ж ступінь очищення буде забезпечена після завершення в I кварталі 2019 р. пусконалагоджувальних робіт на газовідвідному тракті конвертера №1.

Заміна зношеного обладнання новим, з більш високими технічними і технологічними характеристиками, дозволить ПАТ «ДМК» збільшити ефективність газоочищення та зменшити викиди в атмосферу.